Sosyal Medya

SİYASET

MOSSAD VE TERÖRİZM

Ebu Masum MÜCAHİT
 
28 Eylül 2022 tarihinde Malezya’da meydana gelen bir olay dünyanın gündemine oturdu. Bu eylemin araştırma sonucu 18 Ekim tarihinde Malezya İçişleri Bakanı tarafından üstü örtülü ifadelerle açıklandı. 28 Eylül’de ne olmuştu? 5 Malezyalı iki Filistin asıllı mühendisi kaçırıp dağ evinde işkence etmişti. Bu Malezyalıların Avrupa’da eğitim görmüş İsrail terör devleti adına çalışan insanlar olduğu açıklandı. Bu olay üzerine analiz yapabiliriz ama bu eylemler terör örgütü Mossad’ın yaptığı ne ilk ne de son eylem olacaktır. Buna benzer eylemlerinden birkaç örnek vermek gerekir:
Yine 21 Nisan 2018 tarihinde Malezya’da SİHA çalışmaları yapan Fadi El – Barş Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’da şehit ediliyor. Barş’ın ailesi Mossad tarafından öldürüldüğünü ifade etmekte.

23 Ocak 1993’te Türkiye’deki terörizmin Mossad tarafından yönlendirildiğini kitaplaştırmaya çalışan Uğur Mumcu bombalı saldırı ile öldürülüyor. Uğur Mumcu’yu hem öldürüyorlar hem de Uğur Mumcu’nun öldürülmesi ile Müslümanları sorumlu tutuyorlardı.
Yine İranlı fizikçi Muhsin Faruza’nın ölümünden de Mossad terör örgütü sorumlu idi.

28 Temmuz 2022 tarihinde İran’da provokatif eylem hazırlığında olan 5 Mossad ajanının yakalandığını basına bildirilmişti.
1973 yılındaki Süveyş savaşında yanlış bilgi aldığı için yenilgiye uğramıştı.

Mossad’ın tüm çalışmaları tam olarak çözülemiyor, birçok eyleminde hedefine ulaşıyordu. 22 Ekim 2021 tarihinde Türkiye’de eğitim gören Filistinli öğrencilerin de aralarında bulunduğu 15 kişi Türkiye istihbaratının bir yıllık çalışması sonucunda yakalanıyordu.

 MOSSAD kavramını sürekli duyarız. Nedir Mossad? Ne Yapar? Halkı olmayan, dışarıdan getirilmiş halklar tarafından dışarıdan desteklenen terör örgütü İsrail’in her türlü terör eylemini Filistin bölgesinin dışında da yapan gizli servis Mossad. Orta Doğu’daki Müslüman halklara karşı yöneltilmiş her eylemin arkasında bu örgütün mutlaka bir parmağı var. Hatta halkı Müslüman olan ülkelerdeki İslam’a dönüş ve sanayileşme ve kalkınma faaliyetlerinin önlenmesinde de bu örgütün parmağı bulunmaktadır, dense abartılmış olmaz.

15 Aralık 2016’da Tunuslu uçak mühendisini şehit etmekle sorumlu tutulan İsrail’in Savunma Bakanı Liberman’a “Siz mi öldürdünüz?” sorusuna Liberman :  “İsrail, menfaatlerini korumak için her şeyi yapar.’’ diye pervasızca bir ifade kullanmıştı. Bu ifadeden de anlıyoruz ki terör örgütü İsrail ve Mossad her türlü eylemi yapmakta kendini haklı buluyordu. Liberman’ın bu ifadesi onların her şeyi yapabileceği anlamına geliyordu. Bu öz güveni ve bu hakkı onlara kim verdi? Mossad’ın bunları yapma hakkını onların tahrif edilmiş Tevratlarında görmekteyiz. Yahudi olmayanlara tavırlarını Şabra Şatilla kamplarında Filistinlilere yaptıkları katliamlar anlatıyor. Mossad’ın dünyadaki katliamlarını yapmasını İsrail’de yayınlanan Mossad’ın eylemlerini övgüyle anlatan Ronan BERGMAN’ın “Kalk ve Öldür’’ kitabı anlatıyor.

Mossad bir efsane değil. Planlarının birçoğunda başarılı olamıyor. Dünyanın zenginleri onları desteklemelerine rağmen. ABD her yıl İsrail terör örgütüne yardım yapmakta. Ekonomik yardımları olduğu gibi askeri yardımlarda da bulunmakta. Yalnızca 2019 yılında 3.8 milyar dolar askeri yardım ayrıca 8 milyar dolarlık kredi garantisi sundu. ABD başkanı Biden 2022 yılı Ağustosunda İsrail’de Tel Aviv havaalanında ben sizden daha Siyonist’im diyerek İsrail’e ve Mossad’a nasıl destek verdiğini gördük. Hatta İsrail’de bölge ülkeleri ile anlaşma yapmış, bu anlaşmada hiçbir devlet topraklarını büyütemez, İsrail hariç, diyerek İsrail’in başka ülkelerin toprağını almalarının bir hak olduğunu söylemişti. Yine Siyonizm bölgedeki birçok ülkenin toprağının İsrail’in olacağını iddia etmekte. Güya demokrasiyi savunan, güya özgürlük heykeli bulunan bir ülkenin nasıl terörizmi desteklediğinin bir göstergesi. BM’nin aldığı hiçbir yaptırım kararını uygulamayan hatta takmayan bir ülke. Niçin? Çünkü BM İsrail’i kuran İngiltere’nin kurduğu bir örgüt, bundan dolayı BM’nin aldığı hiçbir kararı takmıyor ve dünyada her türlü terörü destekleme hakkına sahip. Hatta İsrailliler Hitler’in kendilerine soykırım yaptığını söylüyorlar ama kendileri Filistinlilere soykırım uygulamayı hak olarak görüyor. Hatta bölgedeki her türlü kanlı terör olaylarını iştahla övgüyle kitaplaştırıp anlatıyorlar.

Onlar aslında güçlü gibi görünüyor. Hakikatte güçlü değiller, içimizdeki makam, mevki, mal, kadın düşkünlerini bulup ederine satın alıyorlar. Bu şekilde güçlü gözüküyorlar. Türkiye’de yakalanan Mossad ajanı Filistinli, Malezya’da terör eylemi yapan Malezyalı. İsrail’de Biden ile imzalanan anlaşmada ülkelerinin topraklarını İsrailliler alabilir diyen ülke liderleri güya bizden. Onları gözümüzde büyüten biziz, normalde onlar çok korkak. 31 Mayıs 2010 yılındaki Mavi Marmara saldırısında hiçbir silahı olmayan Müslümanlara saldıran İsrail askerlerinin gemideki Müslümanlara en son teknoloji silahlarla saldırmasına rağmen birçoğunu gemideki insanların elleri ile etkisiz hale getirdiğini, onların korkudan tir tir titrediğini söylemişti Mavi Marmara gazileri. Yine 10 yaşında Filistinli bir çocuğu 14 İsrail askerinin zorla tutukladığı objektiflere yansımıştı. Haşr suresi 14. ayet ‘’Sen onların birlik olduklarını sanırsın, hâlbuki onların kalpleri paramparçadır. Bu onların akıllarını doğru kullanmayan bir halk olmalarındandır. ‘’

 Kâfir güçlü olamaz, biz gücümüzün farkına varırsak. Firavunların gücü ona itaat eden kölelerdir. Biz Müslümanlar 3.5 milyar nüfusumuzun farkına varsak değil Müslümana yeryüzündeki hiçbir mahlûka zulmeden olmaz. Nitekim 1996 yılında Türkiye’nin başbakanı olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan döneminde hiçbir Filistinlinin burnu kanamamıştır. (İsmail Hani)  Ümmetin ana sorunu dünya sevgisi. Yahya bin Muaz ‘’Ey insanlar! Görüyorum ki; evleriniz Rum kayserinin evlerine, lüks hayranlığınız Kisraya, Servet peşinde koşmanız Karun’a, saltanatınız Firavun saltanatına, nefisleriniz Ebu Cehil’in nefsine, gururunuz Ebrehe’ninkine, yaşayışınız sefihlere benziyor. Allah için ümmeti Muhammed’den olanlar nerede? ‘’ Günümüzdeki Müslümanlar böyle olduğumuz için kâfir bizi ederimize almakta. Çünkü bizim içimizde Allah’a tam iman etmeyen Resulü peygamber olmayan çok Müslüman var, onlar da bizim içimizdeki hainleri bulup satın alıyor bize karşı kullanıyor. Bizim içimizdeki hainlere öyle bir ders verecek, hain olanlara öyle bir ceza verecek sistem kurmalıyız ki bizim içimizden hain çıkmasın ama BM’ye üye bir ülke nasıl Mossad ajanını engellesin? Nasıl onların terörist dediği kırmızı bültenle arama çıkardığı, Siyonist Roltşilt’in dolarını kullandığı bir ülke buna engel olsun? Yine rahmetli Erbakan hoca: “Siyonizm ancak güçten anlar.” demişti. Yine Erbakan hocayı ziyaret etmek isteyen terör devletinin bakanına ‘’Önce işgal ettikleri Kudüs’ten çıksınlar o zaman görüşüm.‘’ demişti. Böyle liderleri olduğu vakit Müslüman halklara Mossad hiçbir şey yapamaz, ülkelerinde operasyon yapmayı insan öldürmeyi deneyemez.

 Biz onları dev aynasına kendimizi cüce aynasına koymuşuz ondan dolayı onların tuzaklarına düşüyoruz. Önce şuur. Neden yaratıldık? Yarın hesap var. Bu hesabı vermek için ne yapıyoruz. Peygamberimizin ümmeti olarak Anam Babam sana feda olsun, deyip gece gündüz durmadan çalışmalıyız. Bu çalışmada kendimizi, dinimizi, düşmanımızı iyi bilmeli nasıl çalışmalıyız bunun için yeni stratejiler ortaya koymalıyız. Kendimizden olan onlarla müttefik, stratejik ortak olmayan sadece Allah’ın rızası için çalışan bir liderin etrafında toplanıp hareket etmeliyiz. Kafir güçten anlayacağı için İslam BM’sini, İslam NATO’sunu, İslam para birimini acilen kurmalı. Onun için önce bir Dünya sistemini tanıyan bir İslam âlimler birliği kurmalıyız. Her şeyden önce yeniden iman etmeliyiz. O zaman bizden hiçbiri satılmaz. O zaman içimizden hiçbiri kansızlık yapmaz. O zaman içimizden hiçbiri düşmanla iş tutmaz, anlaşmaz, onunla müttefik, stratejik ortak olmaz, hiç kimse onlarla irtibatlı olanla dost olmaz. İşte o gün Allah’ın vadi hak olur.
        

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.