Sosyal Medya

Ebü Masum Mücahit

ABD'de Sinagogda Tüneller ve Mahzenler Ne Anlatıyor?

Ebü Masum Mücahit

Amerika Birleşik Devletleri'nin New York kentinde bir sinagogla ilgili ihbar alan polis sinagoga baskın düzenledi.  Sinagogun altında tüneller, odalar, gizli bölmeler buldu. Yahudilerin yoğun olarak kullandığı  Chabad – Labavitch Wold Head Guartes sinagogundaki baskın sırasında Yahudilerin bir kısmı polise mukavemet gösterdi, göstericilerin bir kısmı tünellerden kaçarken bir kısmı polis tarafından gözaltına alındı. Yahudilerin Hasidik mezhebine ait olan sinagogda çokça tüneller bulundu. Dünyada Yahudiler için İsrail'den daha güvenli  devlet olan ABD'de Yahudiler niçin böyle gizli tüneller kazmaktaydı? İnsan düşünmeden edemiyor. Aklına binbir soru geliyor. Hele sinagogda çıkan malzemeler... İnsanın beynini bu sorular  sürekli meşgul etmekte.  Çünkü dünyada İsrail devletine en büyük destek ABD'dir. 7 Ekim'den sonra orantısız güç kullanarak  Gazzelileri soykırıma uğratan İsrail'e ve Yahudilere sınırsız destek veren ABD değil miydi? Niçin ABD'de bir sinagogun altında gizli bölmeler, bölmelerin içerisinde kanlı yataklar  bulunuyordu? Niçin bir sinagoga polis müdahalesi sırasında Yahudiler mukavemet gösteriyor? Niçin bir kısmı kaçıyordu, niçin tünelde kanlı yatak, insan dışkısı, kesici aletler, çocuk sandalyesi çıkıyor? Bulunan malzemeler korkunç iddiaların ortaya atılmasına neden olmakta. Yasa dışı  olarak ortaya çıkan tünellerin çocuk istismarına, pedofiliye veya çocukları kurban etme ayinlerinin düzenlenmesine neden olduğu ifade edilmektedir.

İsrail dışındaki en büyük Yahudi nüfusu Amerika'da, Amerika'nın NewYork City kentinde bulunmakta. NewYork City'de nüfusun %9'unu Yahudiler oluşturmakta. New York City'de  karşılaşmış olduğunuz 9 kişiden biri Yahudi'dir. 2022 yılındaki sayımlarda şehirdeki Yahudiler ABD'deki Yahudilerin %15'ini oluşturmakta. Sinagog baskını  ABD ile İsrail'i karşı karşıya getirmiş, İsrail Batılı güçlerin şımarık çocuğuna her türlü desteği veren ABD'ye karşı ileri geri sözler söylemeye başlamıştı. Bu  tünellerin yaklaşık 4 yıl önce kazıldığı ifade edilmekte. Bir çok kere polise ihbar olmasına rağmen ABD seçimlerine az bir zaman kala bu tünelin ortaya çıkması düşündürmekte.  ABD'deki güçlerin çatışması mıydı bu tünellerin ortaya çıkması? Ocak başlarında ABD'li milyarder Jeffrey  Epstein  olayına misilleme mi gerçekleştiriliyordu? Jeffrey Epstein olayında kimler yoktu ki, ABD'nin seçkin siyasetçileri, bürokratları, zenginleri hatta başkanları. Herkesin gayri ahlâkî videoları yayınlanıyordu. Aynen ABD'nin seçkin Yahudilerinin seçkin sinagogunda çıkan iğrençlikler gibi burada da iğrenç olaylar meydana gelmişti. ABD'de kirli çamaşırların ortaya atılması Cumhuriyetçilerle  Demokratların çatışması mı yoksa İngiliz, Fransız istihbaratlarının çatışması mı?  Yoksa dünyanın kanını emen Roltshilt ailesiyle Rockfallerin çatışması mıydı? Yoksa küreselcilerle arz-ı mevutcular mı çatışıyordu?

Çin-ABD çatışmasında küreselcilerle arz-ı mevutcular çatışmaya devam ediyor.  Allah kafirin eliyle insanlara ve bütün insanlığa yardımcı olur. Ekim olaylarından sonra İsrail'in Hamas'a  saldırması binlerce Müslümanın şehit olmasına neden oldu. Ancak küreselciler dünya hakimiyetine doğru giderken insanlığı yok etme, öldürme, yapay et, nesli yok etme planları sekteye uğradı. 7 Ekim İsrailin soykırım olaylarından sonra bir gazeteci Elon Musk'a nasılsınız diye soruyor? "Hiç keyfim yok" diyor. Çünkü küreselcilerin  yapay et, küresel iklim değişikliği ile ilgili ortaya attıkları her şey gündemden kalkıyor, bütün planlar çöpe atılıyordu. İnşallah Gazzeli Müslümanlar insanlığın hatta mahlukatın hatta kainatın kurtuluşuna vesile olacaktır. Çünkü bu zalimler güç zehirlenmesine uğramış.

Perdenin aralanması lazım. Jeffrey Epstein bir öğretmenken dünyanın en gözde adamlarından biri oluyordu, nasıl? Çünkü o Trump taraftarı, İngiliz istihbaratçısı CIA'ya çalışıyor aynı zamanda MOSSAD dış istihbaratı ile çalışmakta. Ocak ayının başında Epstein  olayları  gündeme geliyor. ABD'nin seçkin iş  adamları, hatta başkanları CIA'nın uçakları ile Karaibler'deki  eğlence merkezlerine götürülüyor. 14-18 yaşın altındaki kızlar onlara sunuluyor eğlendiriliyor diye servis edildi. Bu olaylarla bağlantılı birçok iğrenç video yayınlandı. Bu videolarda ismi çıkanların çoğu Arz-ı küreselciydi, çoğu Trump karşıtıydı ne var ki Trump'la arası çok iyi olan Epstein ile Trump'ın videoları yoktu. Demek ki Trump için her şey yıllar önceden planlanmıştı. Çünkü onun seçilmesi için rakiplerine önceden tuzak kurulmalı idi. Tam bu videolar gündemde iken birdenbire Trump'ın damadı ve kızının üye olduğu olduğu Chabat Sinagogunun  videoları sosyal medyayı kasıp kavuruyordu. Bu iki olay ABD'deki güç odaklarının çatışmasının ne derece olduğunu bize göstermekte. Bu seçimi ya küreselciler kazanacak ya da arz-ı mevutcular, ya İngiltere kazanacak veya Fransa kazanacak. Dünya tekrar buhrana sürükleniyor. 1935'li  yıllarda dünyanın ekonomisi çatırdamaya başlamış, arkasından ikinci  dünya savaşı çıkmış.  1948 yılında küresel sermaye Roltşiltler ve Rockfeller anlaşmış ve dünyayı bölüşmüşlerdi. Düşünün, barışı sağlamak için kurulan BM'nin binasını devletler değil bir şirket bağışlıyordu. Bu barış kimin barışı, bu BM kime çalışacaktı? BM'nin binasını Rockfeller BM'ye bağışlıyordu.  2012 yılında yine Roltşiltler ve Rockfeller  çatışmaya başlamış dünya bir ekonomik krize doğru hızlı bir şekilde yol almıştı. Ve  yeni bir savaşa adım adım yaklaşılıyordu.  Daha önceki birçok yazımızda ifade etmiştim. O yazılar okunursa konu daha iyi anlaşılır. 

Bu seçim sadece ABD'yi etkilemeyecek. Dünya küresel sistemini etkileyecek. Birleşmiş Milletleri  etkileyecek. NATO'yu, Avrupa Birliği'ni ve Dünya'da kurulan sömürü sistemini etkileyecek. ABD 5 Kasım 2024 Salı günü seçimlere gidiyor. Seçilen Başkan 24 Ocak 2025'te göreve başlayacak. ABD başkanlığı için Biden adaylığını ilan etti. Bugün 9 aday adayı bulunmakta. Demokratlar kendi içerisinde daha tam karar verememiş. Büyük ihtimalle bugün için kamuoyu yoklamalarına göre Trump  olacak. Kamuoyu yoklamalarında önde.  Ama seçim hiç de kolay olmayacak çünkü bu seçim birilerinin menfaatlerinin bitmesi birilerinin menfaatlerinin artması anlamına gelecek. Ama bu seçim insanlığı nasıl etkileyecek, Müslümanları nasıl etkileyecek? Bilim adamları, Müslüman aydınlar, Müslüman siyasetçiler için hangi çalışmaları yapmak faydalı? O seçimin hayırlara vesile olması için hangi halk çalışmaları devam ettiriliyordu? ABD seçimlerinde onların bir hilesi bir tuzağı varsa Allah'ın da bir hilesi ve tuzağı vardır. Allah isterse zulmü bir zalimin eliyle bile hakim kılar. Allah isterse bir zalimin eliyle mazlumlara yardım eder. Ama burada Müslümanlar hangi seçimi kazanıyor ve hangi seçimi kaybediyor? Allah'ın rızası  seçimi veya dünya sevgisi seçimi. Allah için çalışma seçiminemi meylediyorlar yoksa dünyada mal, mülk biriktirme zihniyetine mi sahipler? Hangi konuda karar vermişler? Elbetteki Allah dinini hakim kılacak. Elbetteki Müslümanlara yardım edecekama hangi Müslümana? Biz Allah'a yürüyerek gidersek Allah bize koşarak gelecek.

Aslında hem sinagog olayı hem Epstein olayı Müslümanlara bir şeyi hatırlatmakta, dünyanın İslam'a ve Müslümanlara ne kadar ihtiyacı olduğunu göstermektedir. Bu iki olay da vahşetin, kokuşmuşluğun dünyayı nasıl yok ettiğini göstermekte. Bizim için ikisinin gelmesi de bir tufan. Hak gelince batıl zail olacaktır. Biz Müslümanlar yeryüzüne Allah'ın halifesi olarak gönderildik. Yeryüzünde adaleti sağlamamız gerekiyor. Yeryüzünde iktidarı Müslümanların eline alması gerekiyor. Bu gidişatımızı düzetmeliyiz. Müslümanların kalkıp uyarması gerekiyor. O zaman Müslümanların gece gündüz durmadan Allah için çalışması gerekiyor.  Elbette ki Allah için çalışan uyaran Müslümanlar olması lazım. Bunlardan önce Müslümanların öncelikle bir ortak akıl, ortak bir fikir birliği oluşturmaları gerekmektedir.

 

   Selam ile …

Henüz yorum yapılmamış.

* İşaretli tüm alanları doldurunuz.